Obróbka skrawaniem drewna

Pomimo tego, że drewno jest relatywnie wdzięcznym materiałem do obróbki, to jednak często jego obróbka a raczej sama jej technologia jest bardzo trudna. Dlatego też powinniśmy pamiętać o tym, że w przypadku produkcji skomplikowanych detali, potrzebujemy nie tylko odpowiednich urządzeń obróbczych, ale również skomplikowanych narzędzi do obróbki skrawaniem czy też do łączenia.

Obróbka skrawaniem drewna raczej nie nastręcza wielkich problemów, bowiem możemy z reguły użyć do niego frezów tych, które stosujemy do metalu. Natomiast takie frezy dostępne są w większości firm handlujących narzędziami. Jednak same narzędzia do obróbki skrawaniem to nie wszystko. Potrzebne są również dobrej jakości narzędzia i materiały łączące. Przykładem tutaj mogą być chociażby precyzyjne gwoździarki. Stosowanie takich gwoździarek jest bardzo istotne, bowiem często łączone elementy z drewna muszą być połączone z dużą dokładnością i jednocześnie z zachowaniem odpowiedniej współosiowości, co jest bardzo, bardzo ważne w przypadku precyzyjnych elementów drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>